| Mihai0098 a întrebat:

Am si eu o problema, aparent minora, dar... imi da bataie de cap! Mi-am cumparat, acum 2 zile, un Peugeot 106 si nu pot sa inchid usile si nici portbagajul.Nu am pe masina inchidere centralizata, totul merge doar cu cheia, asta teoretic, fiindca practic, incuietorile sunt de neclintit. Tamburusul, care ajuta la inchiderea si deschiderea usii, nu se misca: nici sus, nici jos.Ideea este, ca nu prea sunt bani momentan si vreau sa stiu, daca schimb doar butucul, se remediaza problema sau trebuie sa schimb tot ansamblul broastei,(Incuietorii)? Sau trebuie facut altceva? Multumesc, anticipat!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca nu are chip pe cheie pentru pornire, cumperi de la dezmembrari set cu contact si toate incuietorile, de pe alta masina.
Alta varianta ar fi sa-i montezi un kit de inchidere centralizata, doar ca fara usi pe care le poti deschide si cu cheia, risti sa ramai incuiat afara, mai ales daca ti se descarca vreodata bateria.

| Mihai0098 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ok, multumesc mult, asa o sa fac!

3 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

De ce sa incui asa ceva?
Hotii au si ei mandria lor.

| Mihai0098 explică (pentru TrăieşteClipa):

Fiindca masina, este fosta campioana de curse, modificata cu totul! Si ce se regaseste pe ea, face ceva bani!(Y):I