| R3mSyS a întrebat:

am si eu o problema cu o motocicleta first bike energic cand ii pun contactul si ii dau o peda da scanteie la bujie dar daca ii mai dau alta peda nu mai da scanteie deloc,doar la prima peda da! Tin sa mentionez ca, capacul de la magnetou e spart dar l-am lipit si tot asa face! Daca o imping nu porneste dar merge clanxonul si luminele! De la ce ar putea sa fie?

Răspuns Câştigător
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, daca oala de la magnetou nu e fisurata, nu e problema, problema vine de la aprindere, bobina sau contact.

| R3mSyS explică (pentru DaniTDCI):

Oala adica capacul ala unde este bobina de la magnetou cu senzorul!
Da este spart nu fisurat!

1 răspuns: