| anonim_4396 a întrebat:

am si eu un o problema masina mea are trepidatii cand merg cu ea, de multe ori face asa cand plec de pe loc sau cand incetinesc, eu ma gandesc sa ca poate injectoru' sa fie de vina, e un seat cordoba din 1999 rulaj 167 de mii km. Daca poate cineva sa ma ajute si pe mine cu un sfat ar fi perfect happy.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate fi si de la faptul ca nu lucrezi corect cu ambreiajul si treptele de viteza.

| Peridava a răspuns:

Numai la plecare si frinare? Nu cumva bruschezi comenzile? Adica, pleci cu viteza de pe loc si frinezi smechereste in ultima clipa.