| costin007 a întrebat:

am si eu un renault megane cu motor de 2.0 benzina, ce ulei ar fi mai bun ca vreau sa ii fac schimbul de ulei si nu stiu ce ulei sa ii pun, masina fiind luata sh?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mobil 1 depinde ce zice in manualul masinii dar marca aia e buna

| sierra1 a răspuns:

Dacă ții la mașină, bagă 5w40

| Daniel323 a răspuns:

Un ulei de calitate 5W30 sau 5W40.
Elf fabricat la Brasov am bagat o data si l-am dat afara a doua zi.Masina devenise foarte zgomotoasa.

| 07gabriel07 a răspuns:

Ce scrie in cartea tehnica 5w30 sau 5w40 de la elf.

| TriceleRon a răspuns:

Uleiul elf, este facut special pentru gama de masini din care face parte si meganul. Iar in functie de anul de fabricație vei pube fie 5w30 fie 5w40. Întreabă in orice magazin de peiese auto mai serios si iti vor spune acolo exact ce ai nevoie.