| Anonim0000000002 a întrebat:

Am un Ford focus c-max anul 2007 si imi merge volanul greu, ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie verificata pompa servo, caseta de directie si rulmentii/flansele de la amortizoare.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde cat de greu merge. La Ford, schimbatorul si volanul sunt dure la utilizare... Iti vine sa pui ambele maini, uneori.
Cand trec de la Ford la Opel, ii f+t cate una schimbatorului, de zboara dintr-o viteza in alta...

| Anonim0000000002 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Salut, înainte mergea mai usor, dar acum merge mult mai greu.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Anonim0000000002):

Trebuie verificata pompa servo, caseta de directie si rulmentii/flansele de la amortizoare.