| Taur7 a întrebat:

am un ford transit 2002 motor2.4,si s-au rupt prezoanele la roata.Trebuie schimbat numai prezoanele sau tamburu cu totul. funda

Răspuns Câştigător
| ombladon a răspuns:

Se pot scoate prezoanele rupte, dar trebuie sa o faca cineva care se pricepe, pentru a nu strica filetul din tambur.

2 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Daca nu ti-a ramas bucata de prezon in tambur atuncea numai prezoane iti trebuie, daca ti-a ramas altceva nu mai ai ce sa faci decat sa schimbi si tamburu! Cum zice si Ombladon, se poate scoate dar este mai mult de munca si poate mai costisitor decat ai luat un tambur second!

| Solon a răspuns:

Daca poti sa scoti prezoanele rupte din tambur, nu e necesar sa schimbi decat prezoanele. Costa vreo 12 lei/buc.
Bafta!