| Den1470 a întrebat:

am un Opel Astra G Caravan 1.9 DTI.Cand am cumparat-o,,zbura,,pe drum nu alta,dar de ceva vreme pur si simplu nu mai trage,calc acceleratia si nu se tureaza,am fost la o gramada de mecanici,au pus-o pe tester si au zis ca EGR este de vina. Apoi m-am dus cu masina la un alt service si a zis ca a curatat EGR dar nu se vede, tot asa merge, ce sa fac va rog ajutati-ma...dau funda!(Apropo unde se afla EGR la masina sa stiu sa il verific)

3 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Te duci cu ea la o reprezentanta.

| DataSoft a răspuns:

1. in primul rand astra g nu este 1.9..este numai 1.7 si 2.0

2. https://www.youtube.com/watch?v=qGCZN2oj1DQ cam pe aici vine egr-ul..sa iti faci o idee..in clip este motorizare benzina 1.6 z16xe

3. Poate sa fie mai multe..senzorul de accelaratie, turbina. dar nu ma pricep asa bine la mecanica.

4. Cel mai bine mergi la un service Opel sa o pui pe tester sau la cineva de are numai tester de opel nu din acel multi marca.

Bafta

| ginoeugen23 a răspuns:

E sub capacul ala pe care scrie eco tec