| Andreea_Nicoleta_2000 a întrebat:

Salut TPU, am un Passat cc, primul model și am o nelămurire. Are bi xenon adaptive, am citit ca becul pentru el se numește d1s și as vrea sa știu dacă becul asta e pentru ambele faze (scurta și lunga) sau sunt 2 becuri? Când pornesc faza lunga se mărește lumina în lupă și bănuiesc ca e același bec, adică becul d1s e și pentru faza lunga și scurta? Pe ned în anunțuri scrie bec d1s faza scurta atât și de aia am nelămurirea

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, este un singur d1s, iar la faza lunga se ridica o clapeta din lupa.
S-ar putea sa mai ai un bec in far pentru cornering, dar depinde de modelul farurilor.