| Tîrnovanu_Gogutionela_1995 a întrebat:

am un Peugeot ludix răcire pe apa și nu mai vrea sa pornească Iam schimbat bujia și a mers cat a mers da acum nu mai vrea când il porneam dădeam 6pedale va rog ajutati-ma

2 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, incearca sa schimbi bujia, daca nici asa nu functioneaza urmeaza pasii urmatori:
- scoate fisa de la bujie, pune o bujie in fisa scoasa si tine bujia lipita de blocul motorului, roaga pe cineva sa dea cateva pedale cu contactul pus, daca nu ai scanteie la bujie, inseamna ca e defect cdi-ul
-Daca iti inneaca bujia inseamna ca e dat avansul de benzina prea mare, daca te pricepi poti incerca sa il reglezi, doar dupa ce reusesti sa pornesti scuterul
In locul tau as incerca prima data cu o alta bujie, succes,

| DaniTDCI a răspuns:

Ti-am lasat eu un raspuns dar vad ca tot pui aceeasi intrebare