| Thunder182 a întrebat:

Are cineva Audi A3 2010?
Cum este mașina? Sunteți mulțumiți de ea? Este scumpa la întreținere?
Am un buget de 6500 de euro si imi place mult mașina aceasta ca si aspect.

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Practic isi imparte platforma cu Golf 5, Seat leon 2 si octavia 2. Daca e modelul din 2010 atunci o sa foloseasca motoarele de pe golf 6. Eu o vad asa. Nu e nici rea ca fiabilitate dar nici cea mai buna. Vestea buna e ca fiind din grupul VAG, gasesti piese pe toate gardurile si cam toti mecanicii stiu sa lucre pe el. Avand in vedere ca vrei o masina din 2010, Singurele motoare ce le pot recomanda sunt cele 2.0 TDI CR euro 5, 1.6 benzina aspirat (cam puturos si euro 4 ), si cel 1.4 TSI 125cp (recomand schimbarea lantului de distributie la asta). Bafta!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa ai ulei suficient de rezerva pentru ca haleste destul

| Atfas a răspuns:

Am A3 2015 si in afara de filtre, ulei, care sunt consumabile nu am avut probleme cu ea