| SanduStoica123Sandu a întrebat:

Salut TPU!
As dori sa primesc din link-uri cu clipuri de pe YouTube
Tutoriale cum se face o reparatie la o Dacia Spring cu defecte (cum se schimba o planetara, un amortizor etc)

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Salut, cred ca ti s-a mai spus de catre mecanici profesionisti chiar (da avem pe TPU mecanici profesionisti in viata de zi cu zi) ca reperatii complexe ce necesita "scoala", experienta multa si mai ales scule adecvate nu se invata de pe Youtube si nu se fac in fata blocului sau in garaj!
Deci ar fi gresit ca cineva sa te indrume sa faci singur aceste reparatii dificile, precum sa schimbi amortizoarele!

actual toate videourile urcate pe Youtube, cu reparatii (desi multe contin alte chestii, nu stiu de ce!) fata de modelul dacia sping le gasesti in acesta lista https://www.youtube.com/results?search_query=dacia+spring+repair+

insa cu siguranta nu sunt nici cu schimb de planetara nici cu schimb amortizor, de ce? pentru ca nu au urcate aceste video-uri (inca)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Gata ai rezolvat cu plăcuțele de frână? Ai trecut la amortizoare?