| SebiE30 a întrebat:

As dori si eu niste detalii despre Ford Mondeo 2.0 tdci 2006 foto:http://www.bestauto.ro/......021043.htm
cum ar fi: CP=? Viteza maxima=? 0-100 km/h=? Consum 100 km=?
km in bord=?
URGENT!

Răspuns Câştigător
| MariusF23 a răspuns:

200km/h sigur prinde, dar mai mult nu cred.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu iti scrie in link ul din descriere tot ce ai nevoie?

| SebiE30 explică (pentru suntserios):

Nu chiar.as avea nevoie si de viteza maxima, km in bord consum si 0-100 km/h

| suntserios a răspuns (pentru SebiE30):

Pai nu iti scrie acolo consumul? 5.2

iar viteza maxima si km in bord sunt niste informatii irelevante, oricum nu ai sa le atingi vreodata si cine stie cat mai poate masina dupa 150k km fata de datele date de producator

cel mai probabil are 220 sau 240 in bord dar mai mult de 180 probabil ca nu duce

| SebiE30 explică (pentru suntserios):

Nu ma int cea din link voiam sa fie un exemplu.Mi-a zis cineva ca se duce spre 200-220

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru suntserios):

Duc Focusurile 200+ prin sate, cu 1.8 TDCI, si nu duce ala?
Nu ca m-as fi dat laughing

| angelgab a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Daca e in,, mintile lui,, masina duce 220 lejer atata timp cat a fost bine intretinuta, consumabilele au fost schimbate la timp cu unele de calitate si masina a fost condusa cu grija si cu simt de raspundere nu forjata si carat cartofi cu ea prin tot felul de hartoape.Cat despre consumi la motorizarea de 116 Cp trebuie sa te astepti la un consum mai mare de 5.2l/100.Poate daca masina este ingrijita sa te astepti la un consum de 5 si ceva exclusiv exterior, cam 6-7 l mixt si 8-9 in oras.Acum depinde foarte mult si de stilul de mers,alti factori(conditii meteo, vant, aer conditionat, orasul in care este condusa, etc). Consumul poate fluctua foarte mult in functie de acesti factori. Motorul TDDI de 116 Cp este mai zgomotos si consuma putin mai mult decat cel TDCI, dar este mult mai rezistent la injectoare(problema intalnita la TDCI) si nu trebuie sa-ti faci prea mari griji la ce motorina ii bagi deoarece,, accepta,, aproape orice motorina.Bafta!

| MariusF23 a răspuns (pentru SebiE30):

200km/h sigur prinde, dar mai mult nu cred.