| JaguarSType a întrebat:

Cam cati km rezista un motor diesel bine ingrijit? ma refer la masinile mai scumpe cum ar fi: Mercedes, BMW, Jaguar. Cam cati km poti sa faci cu aceste motoare diesel?

7 răspunsuri:
| baru a răspuns:

In jur de 800. 1milion de km!

| 0rlando a răspuns:

În primul rând, contează cum exploatezi motorul. Un motor de VW este garantat 1 milion de Km, dar asta, numai în condițiile în care nu-l forjezi ca pe un benzinar.

| MariusF23 a răspuns (pentru 0rlando):

Nu doar VW, toate sunt la fel daca le folosesti si le intretii cum trebuie.

| al3xander a răspuns:

Prietene, la motor e si vorba de noroc. adica si cum il ingrijesti conteaza dar si norocul e important. de obicei masinile bune rezista si peste 400.000 km dar nu intotdeauna.

| MariusF23 a răspuns:

Una intretinuta bine rezista pana la million, poate chiar si mai mult.

| ȘefuLaValută a răspuns:

Audi 80 TD cu prima generatie de diesel a ajuns si la 1 milion de km in stare impecabila.Si mai ducea probabil inca pe atat insa nu am vazut sau auzit.

| JaguarSType explică:

Deci atunci cand vrei sa cumperi o masina care arata bine si merge foarte bine nu trebuie sa te sperii ca are peste 200 000 Km nu?