| robyiyo a întrebat:

Care a fost prima ta motocicleta (fara scutere) si cat ai dat pe ea?

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Kawasaki KLE 500 din 1992, am cumparat-o de noua, a costat pe atunci 8700 de marci, era pretul unui apartament in Bucuresti, si alte 1000 de marci spaga la vama fiindca nu aparusera in Romania, am adus-o exacct in ziua cand Ion Iliescu a iesit presedinte laughing au facut mult timp prietenii glume pe tema asta ca a fost spaga electorala ca sa il votez laughing si o am si acum, are motorul refacut de 3 ori, si multe altele schimbate, totul inlocuit cu piese originale, are 87.000 de km la activ, si inca mai merge!

| robyiyo explică (pentru FurtunaDiesel):

laughing frumos, sper sa iti mai mearga inca 60 de ani, de acum, inainte. Cum se spune? "Asfalt uscat" tongue

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru robyiyo):

Multumesc dar acum o las in garaj. Am luat alta, si aceea si un Simson le pastrez pentru colectie, nu mai merg cu ele!

| zdrangoi a răspuns:

Mz 125.
nu cred ca stii.
e antichitate.
vezi aici :
http://www.youtube.com/watch?v=Ur6u_c52La8