| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU.
Ce ziceti de golf 5? Este buna pentru un incepator? Si daca da, cam ce motorizare credeti ca ar fi buna?
Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Nimeni10 a răspuns:

1.9 BKC iti recomand, nu prea iti recomand BLS care are filtru de particule sau BXE care iese bielele din blocul motor, sau benzina 1.6 mpi dar mai consuma ulei.
Ai grija cu rugina in rest is foarte accesibile la pret, gasesti de toate prin dezemebrari.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La cât costă un golf 5, nu mai contează diesel/benzină, important e să meragă și să arate binișor (caroseria)

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Una pe benzina ar fi ok pentru un incepator.
TDI-urile sunt panarame.
Dar vezi sa nu o iei pe cea mai ruginita, ca o tii vreo doua luni prin service, sa pui praguri, petice, teroson, revopsiri... Kcat de VWagin.