| Serban_Albu_1994 a întrebat:

Daca am facut tinichigerie si am schimbat mai multe elemente din caroserie trebuie sa mi schimb actele masinii?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu i-ai schimbat aspectul exterior (forma si culoare) nu trebuie sa-ti schimbi actele masinii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu i ai schimbat culoarea nu

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Atat timp cat nu ai inlocuit elementul/elementele care contin seriile masinii, si ai vopsit-o in aceeasi culoare, nu trebuie sa schimbi nimic din acte.
Eu am trimis un mail celol de la RAR, in care am intrebat ce elemente pot fi inlocuite la o masina, si daca exista elemente care nu se pot schimba, iar raspunsul a fost vag, mi-au spus ca elementele ce tin de structura sau siguranta masinii trebuie inlocuite in ateliere autorizate, care sa respecte niste norme si proceduri, dar nimic legat de o limita de schimbare. Desi, daca ma duc in RAR cu masini la care s-au indreptat lonjeroanele + jumatate din rama de la parbriz, iar in rest s-a sudat alt spate cu tot cu podea si cupola, ma aresteaza...