| SynapseNinja a întrebat:

Un unchi de-al meu vrea să îsi deschidă un service auto cu tot ce e necesar (parte de vulcanizare, reparare și întreținere auto, tinichigerie și vopsitorie). La reparare și înlocuire trebuie piese de schimb. Pentru a cumpăra piesele originale inclusiv caroserie etc. trebuie să facă contract cu fiecare marcă de mașină în parte? Îmi puteți recomanda un magazin online de încredere cu absolut toate piesele auto originale (inclusiv caroserie și elemente de caroserie, banchete, volane, motoare etc.) de la toate mărcile auto? Am văzut ceva de Autodoc sau Autodac, dar nu are chiar tot ce vrea. Mulțumesc frumos!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa comande componentele direct de la reprezentanta fiecarei fabricii din Romania.
Astfel va fi asigurat ca primeste piesele originale, omologate, la pretul cel mai avantajos, iar livrarile se vor face serios, chiar de la sursa.

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Daca e tot pus pe planuri mari, poate sa se asocieze cu cei de la UNIX si sa-si deschida si un magazin de piese auto, si in felul acesta are piesele asigurate, dar si un profit suplimentar.
Trebuie sa discute cu ei, e destul de avantajos.