| kent077 a întrebat:

de ce bobina de inductie la un matiz din 2003 ba primeste curent si da scanteie ba nu primeste curent.Cand primeste curent porneste si motoru merge ce merge si se opreste singur dupa verific daca mai da scanteie si numai da.O repornesc dupa ceva ore si merge...iar dupa cateva secunde sau minute se opreste iar.Am fost q ea la service si i-am schimbat bujii,toate fisele si cea centrala,supape, pompa de benzina, filtru de benzina si capacul la delco.Care ar mai fii problema?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A mai ramas bobina.

| kent077 explică (pentru anonim_4396):

Cum adica a mai rams bobina?

| kent077 explică (pentru anonim_4396):

Cum adica a mai ramas bobina?

| anonim_4396 a răspuns (pentru kent077):

De inlocuit. happy

| kent077 explică (pentru anonim_4396):

Problema era de la delcou.El da curent la bobina sa faca scanteie.VA multumeschappy