| anonim_4396 a întrebat:

dintre volkswagen golf, ford focus si opel insignia care este cea mai buna?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Fara nici un fel de comentariu as alege Golf daca am un buget mai restrans, daca am ceva mai multi bani un Focus fiindca la Ford sunt ceva mai scumpe decat la Volkswagen piesele si are consumul mai mare. Insignia iese din schema, este o masina reusita dar in comparatie cu cele doua... nu prea se remarca cu nimic exceptand tractiunea integrala pe care o gasesti si pe celalte modele optional!

8 răspunsuri:
| goejoy a răspuns:

Vw golf

| KenJi a răspuns:

Opel Insignia

| florinsalam_6551 a răspuns:

Golf cu siguranta

| KamyKaze666 a răspuns:

Ford Focus cu sigurantawinking
Dar acum depinde de piesele cu are sunt echipate

| Eu_Alex_1997 a răspuns:

Stiu ca ai ales deja un raspuns castigator, dar tinand cont ca Opel Insignia a fost aleasa ca fiind cea mai reusita masina a anului 2008, tinand cont de forma sa aerodinamica si de spatiul pus la dispozitie, tinand cont de diferitele motoare(diesel & benzina) cu putere mult mai mare decat Golf si FF, ar trebui sa alegi Opel Insignia. E masina pe care mi-o doresc si eu!

| Tatarusanu a răspuns:

Daca este vorba de ultimul golf aparut,el este cel mai bun, daca este vorba de unul mai vechi, fordul este mai bun

| osutavirgulanoua a răspuns:

Pai acum golfuri exista mai multe, la ford exista si modele noi faine, dar cred ca insignia e cea mai buna (parca a fost aleasa masina anului prin 08)

| rodutx a răspuns:

Golful idiferent care.