| subfocus a întrebat:

Ford focus, golf 4 sau opel astra G?
argumentati

Răspuns Câştigător
10 răspunsuri:
| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Eu numai la tunning ma gandesclaughing, asa ca as alege golf 4, se tuneaza bine, consum mai scazut. poti sa ai incredere in masinuta astawinking

| IF88MDL a răspuns:

Astra G, consum bun, destui cai in raport cu consumul, ieftin la piese ( unele piese mai ieftine ca la dacie ) fiabil...mai ales daca iti iei cu motorizare diesel e si mai bine ca are distributia pe lant, usor de tunat si cand zic asta ma refer ca nu-ti goleste buzunarele chiar asa rau!

| subfocus explică (pentru IF88MDL):

La dieselurile de care zici ca nu iti usca buzunarul de bani pica electromotoru o data la 6 luni. poti cauta e sigura treaba. e defectul lor

| IF88MDL a răspuns (pentru subfocus):

Posibil,nu te contrazic, dar cat costa un electromotor de opel, cat costa unul de golf 4 si cat costa unul de focus?

| IF88MDL a răspuns (pentru subfocus):

Si cand zic cat costa : ma refer la electromotor original nu aftermarket happy

| subfocus explică (pentru IF88MDL):

Tu ce masina ai?

| IF88MDL a răspuns (pentru subfocus):

Astra F, asta de la avatar

| AlexandruAnst a răspuns:

Golf din toate punctele de vedere / Si aici ma refer la:
Calitate ( produs de nemti )
Manevrabilitate
Consum
Intretinere ----> care e foarte ieftina

| subfocus explică (pentru AlexandruAnst):

Si opelul e produs de nemti. pe ce te bazezi cand zici ca la manevrabilitate si consum vw e peste opel si ford? intretinerea e exact aceiasi la toate 3 m-am uitat eu in mai multe locuri

| subfocus explică:

Focus 1