| TuoAngelo a întrebat:

Imi cer scuze daca nu am pus intrebarea la sectiunea nepotrivita. Vineri 07.03. 2014 am dat orasul caegoria B si l-am luat. Care poate sa imi spuna in cat timp imi ajunge permisul acasa? Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mie mi-a venit dupa exact o saptamana; vineri pe la ora 16:00 am dat examenul, peste o saptamana, vineri dimineata a venit postasul cu documentul big grin In 2-3 zile nu prea cred eu ca se elibereaza vreun permis, eu locuiesc intr-un judet nu foarte aglomerat, si abia pe data de 19 am fost adaugat in baza de date, la 4 zile de la examen...

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De obicei se primeste in cca 15 zile.

| mgtow a răspuns:

In 3 zile cel mult va ajunge in cutia postala. Daca nu esti acasa vei primi o notita sa mergi cu buletinul la cel mai apropiat oficiu postal sa il ridici. Cum ai prins weekendul in asteptare iti va ajunge azi sau maine.

| darrio2007 a răspuns:

Din cate stiu iti vine acasa dupa 2 saptamani.

| Adikis a răspuns:

Difera de rapiditatea postei si de asezarea localitatii. Permisele vin din Bucuresti deci depinde de unde esti. Oricum nu are cum sa depaseasca 15 zile, astfel ca tu sa nu stai pe tusa dupa ce iti expira dovada. Eu sunt din Bistrita ( relativ departe de Bucuresti ) si am dat orasul luni si mi-a venit vineri. Drum bun happy

| TuoAngelo explică:

Vrumvrum ai avut dreptate multumesc happy

| Edyyyyyyy a răspuns:

După 1 săptămâna