| Adrian_Costin_1999 a întrebat:

In iarna asta am iesit cu bicicleta si de atunci nu se mai aude acel ticait de la pinion. Nu stiu exact cum se nuneste dar sper sa intelegeti. Vreau sa stiu daca este vreo problema.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil ca ticaitul era doar in capul tau.

| sierra1 a răspuns:

Ulei/vaselină inghețată/întărită - d-aia nu se aude. După ce apare vremea caldă, revine țăcănitul de care zici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ticaitu ala gen bmx? Cum face bmx-u cand te opresti la dat din pedale?

| alex495 a răspuns:

Schimba vitezele, s ar putea sa te fi jucat la schimbator si lantul sa nu fie chiar cum trebuie. Plus n ar strica sa l mai ungi si tu. Btw, nu le schimba pe loc, in mers, te opresti din pedalat si schimbi