| robert2007 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva in legatura cu ATV-ul meu? Este un Linhai Dragonfly 400cm, aproximativ 30 cai putere, varianta 4x4. ATV-ul merge destul de bine, pe treapta L trage suficient de puternic pentru motorul sau, dar, stie cineva cum as putea mari numarul de cai putere, fara modificari mari la motor, gen sa iau un motor mai mare pe diesel, deoarece actualul de 400cm este benzina. Daca este vreo metoda sa-l fac mai puternic la tractiune, deoarece viteza nu este importanta pentru mine, va rog, spuneti--mi-l.

2 răspunsuri:
| IIIshaneIII a răspuns:

Daca nu e viteza importanta, atunci pune-i un pinion mai mare si demarajul mai mare

| robert2007 explică (pentru IIIshaneIII):

Daca poti sa dezvolti, te rog? ATV ul este hidramat, are trepte H, N, R si L adica greu.