| AndreiTudor1 a întrebat:

Salut TPU, știe cineva cam cat costa un casco la mașină Golf 5 1.6, că am căutat pe net și nu îmi dă nimic, daca știe cineva sa îmi zică va rog frumos, va mulțumesc

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

In ceea ce priveste CASCO exista o regula generala care zice ca nu se pot asigura astfel masini cu o vechime mai mare de 10 ani!
Desi exista si exceptii in care unele societati de asigurare accepta si masini mai vechi de 10-12 ani!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se face casco pentru mașini așa vechi.

| sierra1 a răspuns:

Autoturismele pentru care se poate incheia asigurarea online:
• vehicule avand Suma asigurata maxim de 30.000 EURO;
• au o vechime de pana la de 8 ani

https://www.myasirom.ro/......lx-process

| andrei3458907 a răspuns:

E prea veche pentru casco