| Iosif-claudiu_Padurean_1992 a întrebat:

Vreau sa radiez o masina(golf 3) dar nu mai am numerele si talonul, acestea fiind retinute de politie pentru. circulare fara ITP, cum procedez?

Răspuns Câştigător
| KaTsSu a răspuns:

Cum a spus si colegul de mai sus, da, o iei pe platforma, mergi sa faci itp-ul si sa iti iei talonul.
După ce ai toate actele ( talon+carte+numere+ o adeverinta de la primarie cu loc de depozitare sau de la dezmembrari ) rezolvi si problema radierii.
Sper ca te-a ajutat raspunsul meu.

| Iosif-claudiu_Padurean_1992 explică (pentru KaTsSu):

Cartea o am, si ca sa o repar inainte sa merg la rar investitia e de aprox. 3500 lei si nu cred ca imi doresc lucru asta! Cred ca sunt si alte variante?

| Iosif-claudiu_Padurean_1992 explică (pentru KaTsSu):

Cartea o am, si ca sa o repar inainte sa merg la rar investitia e de aprox. 3500 lei si nu cred ca imi doresc lucru asta! Cred ca sunt si alte variante? Oricum masina nu o sa mai circule pentru ce sa ii mai fac ITP?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Masina pe platforma, mergi la RAR sa iti faca ITP si cu dovada mergi la politie sa iti iei talonul inapoi.