| Solenza a întrebat:

Salut tuturor vreau sa va spun ca imi place foarte mult Dacia Solenza am mers mult pe ea am cautat pe net am vorbit pe forumuri dar nu am gasit o solenza modificata pe partea de motor si putere ci doar care sunt tunate estetic. La dimsport stiu ca se face o resoftare de la 75CP o duce la 82CP. stiu ca au ei un STAGE RACE asa se numeste si te informeaza cum poti sa scoti maximum de performanta la solenza, Doresc sa ma sfatuiti cam la ce putere cati CP se pot ajunge din acest motor 1.4 mpi si chiar sunt interesat daca a schimbat cineva motorul de pe solenza. Eu ma gandeam daca poate fi facut de 1.6 16v alezat ca doar e motor renault cum e si la logan. Va rog sa imi dati mai multe detalii. Va multumesc si stima!

3 răspunsuri:
| EddiWeed a răspuns:

Asta cred ca te poate interesa
http://forum.4tuning.ro/......teste.html

| tudorviorel a răspuns:

Nu este nevioe sa schimbi motorul i ti pot recomanda un servis profesionist din Bucuresti care face remapari profesioniste cu garantie si soft nemtesc care nu afecteaza motorul in timp.trimiteti mi un email unde sa va dau adresa

| cutwopeu a răspuns:

Poti sa pui motor de ce vrei tu