| semyryan a întrebat:

Va rog sa ma ajutati am un golf 4 1.4 16 v si am o problema cu el atunci cand motorul revine de la turatie adica atunci cand ajunge de la sa zicem 3000 rpm la relantii se opreste la fiecare intersectie patesc asta am ajuns sa pun frana cu stangul stiti ce inseamna... mentionez ca masina a stat 3 ani de zile nepornita i am schimbat distributia, accesoriile ulei benzina 100+ sa fie oare de la bujii? FUNDA

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Poate fi de la bujii, poate fi de la sonda lambda, poate fi motorasul pas cu pas, senzorul de acceleratie etc.
Daca nu ai schimbat bujiile, este indicat sa le schimbi, chiar daca nu e de acolo problema.
Daca nu se rezolva, pune-o pe tester.

7 răspunsuri:
| cezar003 a răspuns:

Golful nu are treaba cu bujiile dar este buna gluma

| semyryan explică (pentru cezar003):

Nu vad unde este gluma...deci masina a fost a lu unchimiu care este sofer pe tir... si mi-a dat o mie eu i am schimbat ce a fost de schimbat dar bujiile nu si asta ma gandeam ca poate sunt moarte si porneste si greu.

| cezar003 a răspuns:

Au tu morocare ca te penau
va bateti joc?

| cezar003 a răspuns:

Vezi grasane sa nu explodezi de atata cultura

| cezar003 a răspuns:

Este un motor pe motorina, de ce esti idiot? faci misto de mine/
cu ce fel de fraieri crezi ca vorbesc?

| semyryan explică (pentru cezar003):

Motorul este pe benzina 1.4 16 v...

| cezar003 a răspuns:

Da mo.este da la bujii