| unnumerandom3 a întrebat:

Salut! Vreau sa achizitionez o motocicleta la mana a-2-a cu crypto.

Am intrebat proprietarul daca accepta crypto, si a zis ca da, imi e si mie mai convenabil sa platesc asa.

Acum, dilema mea e, cum se procedeaza? Se intocmeste un contract de vanzare cumparare normal?

Motocicleta are acte de Austria, si un set de numere rosii scos.

De ce documente am nevoie in momentul cumpararii?
Se face contractul vanzare-cumparare, imi da actele motocicletei, adeverinta pentru numerele rosii, si atat?

Ma gandesc ca nu e cazul de certificat fiscal, din moment ce motocicleta nu a ajuns inca la RAR.

Multumesc anticipat, si scuze daca am postat in categoria gresita.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal că e nevoie și de certificat fiscal altfel nu o vei puteai înscrie pe numele tau la primărie.