| iancu95 a întrebat:

Vreau sa cumpar o masina in primavara si nu prea sunt hotarat. Am ceva optiuni, dar cand ai mai multe nu stii de unde sa alegi. Poate imi da cineva o mana de ajutor! :D Bugetul e undeva pana in 6000 euro. Masinile care imi plac ar fi:
1. Opel Astra H
2.Kia Ceed
3.Ford Focus
4.Vw Golf 5
5.Vw Passat (peste 2005-2006)
6.Mazda 3
7.Mazda 6
8.Mazda RX8 (Se gasesc in banii astia aratand destul de bine...nu stiu ce sa zic mai departe)
9.BMW Seria 1
10.BMW Seria 3 (exemplu: http://www.mobile.de/......54341.html )
11.Audi A3 (An 2005-2006)
12.Hyundai i30

Vreau sa stiu si eu alte pareri despre acestea sau alte propuneri...detalii interior, fiabilitate, etc. Dau funda! :* Ms

Răspuns Câştigător
| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Mai bine mai strangi 2000 si iti iei masina noua. Mi se pare o suma mult prea mare de dat pentru o masina SH. Niciodata nu stii ce nimeresti, e practic loterie.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In 6000E cred ca vei gasi un focus sau un golf ok.

mazda 6, pasaat, bwm sau audi in bani astia sigur ai ceva km in bord

| carla2010 a răspuns:

6000 de euro cu taxe si asigurari sau fara? Fii atent, stii ce faci, cel mai bine? Gaseste masinile care-ti plac si fa un tabel cu ele - trece pretul, ce te-a atras la ele, nr de km parcursi, cat de costa taxa de inmatriculare (pe care o afli folosind calculatorul de la http://static.anaf.ro/......013.html), cat de costa RCA-ul (si aici e un calculator care te ajuta, eu mereu il folosesc pe cel de la http://rca-ieftin-online.ro/ pentru ca nu am avut probleme cu brokerul asta, e serios si da valori pe bune). Detaliile din interior difera de la proprietar la proprietar, depinde cu ce optiuni o cumpara, ce modificari i s-au facut, deci... tot din anunt afli - si alege doar anunturi cu poze.

| iancu95 explică (pentru carla2010):

6000 de euro cu toate taxele necesare...asa e, trebuia precizat..sigur..doar anunturile cu poze si cu detaliile care ma intereseaza le iau in considerare.e o idee buna cu tabelul si comparatiile, mersi happy

| stefaneugen1999 a răspuns:

Uite si la alfa romeo 159 sau Fiat croma dupa 2005 parca.Motorul de 2.4 JTD este mult mai bun ca 1.9 JTD crede-ma si chiar consuma mai putin

| Alexandru199617 a răspuns:

Pai atunci cand cumperi o masina trebuie sa tii cont de: Consum, fiabilitate, gradul de comfort. Sincer dintre toate masinile enumerate de tine as opta intre Audi A3; BMW Seria 3 si un Wv Golf 5. La BMW singurul dezavantaj poate aparea iarna din cauza tractiunii spate masina poate derapa lateral.

| iancu95 explică (pentru Alexandru199617):

Stiu faza cu bmw-ul, tractiunea spate cam e un dezavantaj...

| mihaitzaa19 a răspuns:

Cu banii acestia iti cumperi un ford focus mai nou cu putini km la bord, cu toate utilitatile de care ai nevoie la o masina plus multe altele.Iti sugerez asta pentru ca am si eu un ford, consum mic, fiabilitate, un pic de putere.