| DorobantuAdrian a întrebat:

Vreau sa imi construiesc un motor in 2 timpi de la cap la coada, de ce am nevoie.
Sau daca stiti un site cu motoare in 2 timpi mai iefine. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| bumbutz a răspuns:

Ia un piaggio cu pedale. e de 50cm3 si e in 2 timpi.il gasesti la maxim 200eu

| DorobantuAdrian explică (pentru bumbutz):

Nu am vazut nici un motor piaggio in 2t. ma poti ajuta cu vreun site?

| bumbutz a răspuns (pentru DorobantuAdrian):

Http://www.tocmai.ro/piaggio-ciao-1991-13232218.html
sau cauta pe tocmai piaggio si sau bravo

3 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Depinde cat de mare vrei sa fie motorul. Daca vrei ceva mic de 50cc sau 70cc intra pe site-uri pentru piese scutere gen ventomoto, piesescuter.eu,racing-planet.ro sau daca vrei ceva de calitate japoneza intri pe scutercentre.ro dar iti trebuie vreo 1000 de euro ca sa poti comanda ceva bun de pe site-ul ala