| spooky_8621 a întrebat:

SALUT
vreau sa imi cumpar o masina inscrisa pe Bulgaria! se merita sau nu...

10 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Http://www.gandul.info/......o-10707501

P.S. Proiectul de modificare a OUG nr. 195/2002 la care se refera link-ul de mai sus este in stadiul de dezbatere publica --- nu am informatia ca acest proiect ar fi intrat, intre timp, in vigoare. Oricum, informatia este demna de luat in seama in cazul decizi daca cumperi sau nu o masina inmatriculata in Bulgaria.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai probabil legea care iti permite sa circuli doar 30 zile va fi aprobata, deci nu

| horia2012 a răspuns:

Nu.Dupa noua lege nu poti circula cu ea decat 30 zile.

| viotedy a răspuns:

Categoric NU.

| Braunion a răspuns:

Nu. Si vezi ca verbul ''a merita'' nu este un verb reflexiv!

| MineaIonutDaniel a răspuns:

Nu poti ca te toate aresta politia

| shotys a răspuns:

Mai bine cauta una inscrisa in tara dupa anul 2008 cu taxa platita si nerecuperata, asa nu mai ai nici o bataie de cap cu taxa. mergi cu respectivul la fisc si iei o chitanta ca taxa a fost platita si ai scapat. funda pls

| Braunion a răspuns (pentru shotys):

Daca toti ar gandi ca tine, am fi si noi ceva mai in siguranta pe sosele. Din pacate majoritatea isi cumpara masini aduse din Germania care au cel putin 10 ani si cel putin 2-300.000 km. Si asta nu ar fi o problema, dar nu au bani sa le faca reviziile, schimburile de ulei si filtre si cel mai important capete de bara, pivoti, placute/discuri frana si alte elemente de siguranta. Si uite asa vine ghertoiu cu BMW-ul sh din 1900 toamna, direct peste tine.

| alinush21 a răspuns:

Parerea mea ca nu se merita!

| bobinyo a răspuns:

Categoric nu, o cumperi acum.si mai mult ca sigur va da astia o noua lege in ianuarie..si ai sa o duci la fier k n ai ce sa mai faci cu ea...