| iGoxi a întrebat:

Salut! Vreau să-mi cumpăr niște boxe auto pentru al meu golf 5. Ce-mi recomandați? Pana în 300 RON setul de 2.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Boxe pentru masina?
NU ar fi mai sanatos si normal, sa ti le pui in casa, unde-i normal si legal, sa stai si sa asculti muzica tare?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La 300 de lei nu reusesti sa cumperi difuzoare mai bune decat cele OEM.
Mai pune vreo 500 de lei si schimba playerul cu un Kenwood sau Alpine, ai sa fii uimit de cum se pot auzi difuzoarele originale cand dai in ele cu ceva premium.

| GabiDumitrescu a răspuns:

La banii astia, mai bine iei o boxa BT si o pui pe bord. No offense intended. Ca idee, ai schimbat casetofonul/radio-ul original? Nu de alta, dar cu un casetofon/media player nou, cele de pe masina suna foarte bine.

| iGoxi explică (pentru GabiDumitrescu):

Vreau sa le schimb deoarece s-au stricat, bârâie și nu se aud clar deloc, si da, l-am schimbat cu o navigație

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru iGoxi):

Aha, ok atunci. In cazul asta... cam asa ceva - https://www.carsound.ro/difuzoare-auto/coaxiale/dls/dls-m226.html - trebuie sa te uiti totusi sa iei ceva fix la dimensiunile celor pe care le-ai bulit.

| Frank51 a răspuns:

Orice iei în banii ăștia se aude la fel, important este să nu-l asculți pe domnul Gabi, pentru că difuzoarele încastrate în portiere produc sunet de calitate superioară, indiferent de calitatea difuzorului. Deci iei 2 difuzoare si 2 tweeter(dacă ai nevoie) și pentru suplimentarea bass-ului poți lua un subwoofer tot pe la 300 lei.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Frank51):

Subwoofer la 300 RON, lol. In 2021?

| Frank51 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Sunt și mai ieftine, dar te înțeleg, tu trăiești într-o peșteră, să nu uiți sa înveți să faci focul...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Frank51):

De 300 de lei nu iei nici o cutie decenta... bine, ceva in care sa bubuie manelele probabil ca gasesti la 300 RON, nu zic nu.

| literallythesamebruh a răspuns:

Sunt bune și cele pe care le găsești pe net gen Sony, JBL etc. dar dacă le găsești pe cele stock este și mai bine.

Răspuns utilizator avertizat