| TymbarkCo0L a întrebat:

Salut, vreau sa stiu daca este bun uleiul Liqui Moly Top Tec 4200 5W-30 pentru masina mea ford focus 1. 6tdci 109cp an 2010, mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| TrăieşteClipa a răspuns:

Este bun dar cam prea scump.
Eu am pus mobil 5w-30 si costa cam la jumatate. Oricum la 10000-12000 km il schimb impreuna cu toate filtrele.
Trebuie sa pui filtrul de motorina cel mai bun ca el iti pazeste injectoarele si pompa.Multi pun chinezesti de 15lei si apoi se plang ca este motorina proasta.

2 răspunsuri:
| TymbarkCo0L explică:

Mersi, filtru motorina cumpar original ford carcasa fier,, la cat schimb filtrul se motorina daca este original? Tot la 15000 sa putin mai mult?