| Eu_Vali_1993 a întrebat:

vreau sa stiu mai multe in cazul timbrului de mediu, ma poate ajuta cineva?
Vreau sa cumpar un E36 tds din 96 inmatriculat fara taxa recuperata si vreau sa stiu daca mai e nevoie sa platesc timbrul de mediu din moment ce masina e inmatriculata si urmeaza sa o transcriu pe numele meu maine!.
Deci mai e nevoie sa platesc timbrul de mediu daca masina e inmatriculata si transcrisa pe mine?

Răspuns Câştigător
| Oprisan_Bogdanel_1980 a răspuns:

Nu trebuie sa platesti numic doar sa scoti de la fisc ca imatricularea este platita si nu este recuperata

3 răspunsuri:
| silvershark a răspuns:

Detalii complete despre timbrul de mediu: http://www.somara.ro/images/oug_9_2013.pdf

| Clauditapisicuta a răspuns:

Nup! Funda?