| Stefan123x a întrebat:

Salutae lume!
Cine se pricepe in cotegoria moto, as vrea sa aflu cat mai multe lucruri despre motocicleta, vreau sa dau de categoria A1, insa nu am nici un prieten sau cunostinta cu motocileta si imi e mai greu.
Cam tot ce imi puteti spune, si cel mai mic detaliu ma ajuta: de la cum schimbi vitezele, pana la : accelerezi cand te lasi pe curbe?
Mai stiu si eu cate ceva, insa nu ma deranjeaza sa le repet.
As vrea sa imi iau o Honda cbr 125r, am inteles ca e bunadin toate punctele de vedere, m-as fi dus pe un yamaha yzf, insa duce prea mult la pret!

Răspuns Câştigător
| Stanciu_Marius_2001 a răspuns:

Ai facut o alegere foarte buna cu modelul de motor ales, e ceva bun pentru un incepator, si nu trebuie sa ti faci atatea griji deoarece o sa te invete in mare parte un instructor cand dai la scoala ce trebuie sa faci si cum sa schimbi vitezele, dar daca vrei iti pot lasa un link unde vei intelege cum se schimba vitezele e foarte simplu, multa bafta daca vrei sa dai de carnet. https://youtu.be/yJIrP1PNXN0