| nymphus17 a întrebat:

Am si eu o dilema. Tocmai ce am primit permisul A1 si nu stiu care ar fi cea mai potrivita motocicleta de 125cc (centimetri cubi). Eu ma gandeam la o Honda CBR 125R, dar nu sunt sigur. Daca mi-ati recomanda o motocicleta care sa nu ma dezamageasca as fi foarte fericit. Daca se poate, dati si argumente Pro/Contra pentru Honda CBR 125R. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| MihaiAlex2345 a răspuns:

Daca vrei un motor de 125 cc si sa aiba viteza trebuie sa iti cumperi un aprilia, daca vrei sa fie rezistent (sa nu se strice ) trebuie sa iti cumperi un honda CBR 125R si daca esti incepator sa nu iti cumperi un yamaha pentru ca sunt motorul este foarte sensibil, sper ca te.am ajutat

| nymphus17 explică (pentru MihaiAlex2345):

Multumesc mult! Pana la urma o sa raman la CBR. Si apropo, Aprilia este peste puterea legala (11kW) avand 22kW

2 răspunsuri:
| Antonyo0802 a răspuns:

Honda este o marca buna de motoare/masini dar si asta este una dintre cele mai bune marci de motoare sau o yamaha, kawasaki, ducati, suzuki