| El_Cosmin_2000 a întrebat:

Salutare, am o problemă la un Opel Astra G din 2003 1.6 Benzină. Nu îmi bagă căldură deloc... Doar când ajunge temperatura apei la 85-90°. Ce poate fi defect? Mulțumesc!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult ca sigur termostatul

| QElenaBoghiu a răspuns:

Am fost la reprezentanta Opel din Pitesti au verificat masina si au zis ca e de vina termostatul, le-am zis ca am mai schimbat inca 2 termostate dar au zis sa pun unul original GM, am dat comanda si dupa 1 saptamana m-au sunat sa ma duc sa il schimbe.Vineri am fost la ei si l-au schimbat iar acum functioneaza cum trebuie dupa 5 km mi s-a ridicat apa la 80 de grade am pus mana pe furtunul care iese din termostat si era rece, am continuat sa merg pana a ajuns apa la 90 de grade si baga caldura inauntru de scoteai limba iar afara erau -2 grade.Deci in concluzie am cumparat 2 termostate degeaba ca nu au mers (unul a fost VERNET si unul a fost FACET) iar pretul lor a ajuns la cat am dat pe cel original GM la care am garantie 2 ani de zile.

| vladdd194443 a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Salut de unde si luat termostatul la fel patesc si eu urca la 90 apoi scade la 0 in mers am schimbat 2 termostate si garnitura chiuloasa nimic...de unde pot lua si eu acelasi termostat am un opel astra G

Răspuns utilizator avertizat