| Coceru a întrebat:

Salutare, am schimbat bateria la Skoda Fabia 1, acum nu merge, nici becusorul nu palpaie, ajutor?

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cheamă un electrician să VADĂ ce e acolo, poate-i dai foc mașinii

| Coceru explică (pentru sierra1):

Am uitat să menționez că e bateria la cheie?, acum merge pe alta cheie, am alta problema deja nu se deschide ușa la sofer din telecomanda doar din cheie, iar restul 3 se deschid din telecomanda

| sierra1 a răspuns (pentru Coceru):

Ai măsurat bateria, are... volți?

| Coceru explică (pentru sierra1):

Da, bateria este noua

| sierra1 a răspuns (pentru Coceru):

Ai măsurat-o, are 3 v?
...au fost cazuri de baterii de 3V gata "moarte" de noi

| Coceru explică (pentru sierra1):

Da, are 3v, faza este că cheia merge doar că descuie doar 3 uși, cred că trebuie să scot interfață la portiera

| sierra1 a răspuns (pentru Coceru):

Da, atunci telecomanda e ok, problema e la usa despre care ne spui

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie sincronizata cheia cu masina. Cauta metoda pe Youtube.

| Coceru explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nici beculetul nu mai funcționează de la închidere de la sofer, poate este vreun cablu zgâriat

| relian a răspuns:

laughing cand mai pui o intrebare fii mai clar, spune am schimbat bateria de la cheia cu telecoamanda bla bla. Felul cum ai pus tu intrebarea, cum ai formulat, oricine ar intelege ca ai schimbat bateria de la masina nu de la cheie

Inainte functiona totu bine? Ma refer inainte sa se duca bateria si sa o schimbi?
Acu spui ca nu functioneaza deloc, acu spui ca functioneaza doara pentru 3 usi, nici tu nu stii ce spui.
Deci nu cheaia deschide doara 3 usi ci telecomanda, nu cred ca ai tu butuc la toate usile sa descui cu cheia.

Cum am zis invata sa te exprimi in limba romana laughing scuze ca zic, dar la capitolul exprimare esti cam pe nicaeri.