| CiucurescuCosmin a întrebat:

Salutare!
Am și eu o problema la un bmw e92 2008, nu îmi merg luminile de marșarier și nu știu cauza.
Nu îmi merg nici senzorii de parcare de pe spate, nici camera de marșarier precizez ca am camera și navigația aftermarket.
Sa fie un scurt sau vreo eroare?
Am verificat toate siguranțele!
Poate a pățit cineva și știe cauza
Am observat asta după ce am luat mașina de la service după ce a stat o perioada, am întrebat mecanicul dar nu știe cauza și nu a avut timp sa verifice.
Multumesc!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cosmine mamă, du-te la un SERVICE fizic nu online, așa se repară o mașină.

ȘI parcă ai mai intrebat odată

https://www.tpu.ro/......merg-nici/

| CiucurescuCosmin explică (pentru sierra1):

Pai știu ca la service dar m-am gândit ca e o problema care se rezolva 1-2
Poate a mai pățit cineva și știe

| UserRo10 a răspuns:

Salut. Nu ai precizat ce cutie ai. Posibil switchul de pe cutie pentru treapta R. Tot el porneste si senzorii

| CiucurescuCosmin explică (pentru UserRo10):

Nu e de la switch ca am pus-o pe elevator in aceeași zi in care am văzut ca nu merge
Dar mai mult de cât sa verifice acel switch și siguranțele nu a putut sa verifice ca nu eram programat!