| Darius012 a întrebat:

Salutare, am si eu un motor si vreau sa-mi pun lumini pe el, am voie sa-mi pun lumini(leduri sub motor)? Daca da, trebuie sa fac ceva ca atunci cand ma opreste politia sa nu patesc ceva

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu ai voie sa pui lumini suplimentare, sau cel putin nu ai voie sa circuli cu ele aprinse.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu ai voie sa pui niciun fel de leduri care sa lumineze sub motocicleta, pe principiul neoanelor undercar la masini, nu este legal, se retine certificatul si se da amenda.
Asta cu iluminatul sub auto sau moto e invechita, a fost promovata de seria de jocuri video NFS si de filmul Fast and Furious, dar numai este la moda de multi ani. Ti-o spun ca pasionat de tuning auto

| mihai69 a răspuns:

Trebuie omologare RAR. Sau iei amendă și ți se ridică talonul până la conformare.