| fisshu a întrebat:

Salutare am si eu un Renault Laguna 1 din 98 si am o mica problema pe care inca nu am reusit sa o rezolv (inca nu am ajuns la mecanic) problema e cand accelerez, pentru cateva secunde apas pedala pana jos dar nu accelereaza iar apoi isi da drumul dintrodata oare ce ar putea fi m-i se intampla cam des si e enervant are cineva vreo idee. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| sigmanet a răspuns:

OBLIGATORIU trebuie sa treci pe la un service auto.
lumea pe aici isi da cu parea, dar in cazul tau toate raspunsurile sunt varza.
Are mare legatura cu calculatorul

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Curata filtrele de combustibil, pot fi infundate.
Daca-si revine, ar fi bine sa speli si rezervorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ESTE UN FILTRU DE POLUARE, DACA AJUNGI LA O VITEZA MAXIMA(LA MINE SE INTAMPLA IN PANTA CU 90 KM /ORA) NU TE LASA SA TRECI DE 3000 DE ROTATII DE EXEMPLU,(PENTRU A NU POLUA ATMOSFERA)SI ATUNCI ITI PUNE "PIEDICA", ACELASI LUCRU MI SE INTAMPLA SI MIE, EU AM UN PEUGEOT 4o6 HDI. POTI MERGE O PERIOADA ASA, DAR DACA NU AI COMPUTER LA BORD SA TE ANUNTE CA AI PROBLEME CU FILTRU DE POLUARE POTI AVEA O PROBLEMA DESTUL DE COSTOASA, SUNT DOUA PIESE CARE SE POT STRICA, UNA COSTA CAM 100 EURO SI CEALALTA 200 EURO.ASA CA MAI BINE MERGI LA SERVICE SI REZOLVA PROBLEMUTA.SALUTARI!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU SUNT FILTRELE DE COMBUSTIBIL ESTE NORMAL SA FACA CE FACE, CAND SCOATE PREA MULTE NOXE, PARCA ASA SE ZICE, AUTOMAT INTRA FILTRU DE POLUARE PENTRU A REGLA FLUXUL DE AER LA TURBO

| ramo_4209 a răspuns:

E de la "iak"(un regulator de aer)

| george79 a răspuns:

Salut. am si eu aceiasi problema.cumai rezolvat-o? multumesc

| cata_3691 a răspuns:

Am fost la test la renault si eu, asa era si la mine si au verificat toata instalatia si apoi a ramas sonda de oxigen,[sonda landa]am luat-o si merge