| KaPy2 a întrebat:

Salutare
As vrea sa știu și eu ce diferențe sunt dintre o drujba stihl și una husqvarna

Răspuns Câştigător
| KooSs a răspuns:

Diferente intre ele sunt multe, una dintre ele e numarul de turatii si motorul, stihlu are 2 segmenti pe piston iar husqvarna unu in mare masura adica numai cateva variante au 2 da putine.La turatii husqvarna scoate mult mai multe ca stihlu dar stihlu are putere mai mare si daca m-ai intreba pe mine care as alege, eu as alege husqvarna si crede-ma sunt in domeniu si stiu de ce.Toti zic de stihl ca e mai buna, si e buna n-am ce zice,jos palaria,dar cu husqvarna fac performanta numai PROFESIONOSTII,cei care sunt capabili sa fructifice turatiile drujbei si crede-ma putini sunt adevarati si stiu,de aceea toti zic ca e mai buna stihlu, pentru ca nu-s capabili ei, nu-s buni eilaughing e complicat recunosc sa tai cu husqvarna perfect,ca orisicine taie cu ea, nu-i problema, cu stihlu se descurca oricine, de aceea eu la incepatori le recomand sa-si ia stihl. Sper sa nu crezi ca fac reclama la vreo marca, doamne ferestelaughing). Bafta, funda?big grin

| KaPy2 explică (pentru KooSs):

Mersi,am auzit și eu asta cu turațiile, deci sa-mi iau stihl?

| KooSs a răspuns (pentru KaPy2):

Daca esti incepator da, un stihl ms211 sau ms181 ar fi numai bun, faci treaba cu ele si sunt drujbe cu motoare noi, au o tehnologie cum la husqvarna se spune x-torq.

| KaPy2 explică (pentru KooSs):

Ok,mulțumesc!

| KaPy2 explică (pentru KooSs):

încă ceva, cum îmi dau seama ca drujba stihl este originala de la mama ei și nu este făcătura?

| KooSs a răspuns (pentru KaPy2):

Uita-te in primul rand la frana aia de la mana, la cele originale scrie ms180 sau cat e, mai scrie andreeas stihl si are un cod ceva numi aduc bine aminte acuma, si mai difera la ele busoanele la benzina si ulei.bafta.daca vrei sa te ajut cu informatii daca iti ei una lasa-mi id-ul in privat si vorbim

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fabricantul si consumul alea sant diferentele, daca nu ma insel amandoua sant marci germane ultima da stihl nu mai stiu sigur.

| KaPy2 explică (pentru mgtow):

Da,sunt mărci germane, dar eu nu știu care-i diferența intre cele 2 ca marca

| anonim_4396 a răspuns (pentru KaPy2):

Salut!
Drujba stihl este o firma mai cunoscuta decat husqvarna!

| KaPy2 explică (pentru anonim_4396):

Bine,dar ce diferente sunt intre cele 2?, de ex stihl este mai rezistenta, ce-a husqvarna se strica mai repede, se tureaza mai tare...

| anonim_4396 a răspuns (pentru KaPy2):

Nu stiu cauta si tu pe www.google.ro Succes!

| VXX a răspuns:

Nu ma pricep chiar asa mult la lucrurile astea dar din cate stiu eu motofierastraiele husqvarna sunt rapide pe cand stihl mai rezistente.

| robertungureanu76 a răspuns:

Mai cunoscută în România, dar nu se compara cu husqarna