| GabiiTssu a întrebat:

Salutare!
Care dintre masinile de mai jos mi-ati recomanda-o mie :
1)Volkswagen golf 4 (PRET 2.600 EURO)
-Anul fabricatiei 1999
-Motorizare Benzina
-Kilometraj 200000
-Norma de poluare Euro4
-Inmatriculare Inmatriculata(RO)

2)Opel astra g ( PRET 2.100 EURO)
-Anul fabricatiei 2002
-Motorizare Benzina
-Kilometraj 153000
-Norma de poluare Euro4
-Inmatriculare Inmatriculata(RO)

3)Opel Vectra B ( PRET 1.700 EURO)
-Anul fabricatiei 1999
-Motorizare Diesel
-Norma de poluare Euro3
-Inmatriculare Inmatriculata(RO)

TOATE 3 MASINILE IS IN 4 USI.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Golful e cel mai bun.

| RB26DETT a răspuns:

Tu chiar il crezi pe ala cu euro 4 pentru un golf din 99? eu unul cand mi-am luat masina nici nu m-am uitat la alea, sunt cele mai simple masini din acel timp, nu mi se par cine stie ce... dar de acolo as alege golf-ul dar asa daca iti spun ca acel golf nu cred ca are prea multe optiuni, eu unul cu 2000 de euro mi-am luat un volvo v40 din 97 full option, cu interiorul total acoperit de piele, acum depinde de tine daca vrei o masina adevarata sau una care nu te mai duce mult, tin sa precizez ca un vw nu te duce cat de duce un volvo, a mea are 400 000 km si merge ca noua, un vw la km aceia deja nu mai trage asa bine, are multe probleme, troncane destul de tare etc. acel volvo depaseste cu mult toate masinile enumerate de tine, este mai ieftin si este premium pe de alta parte, este mai sigur decat toate 3, mai stabil, mai fiabil, mai elegant si luxos. @Daniel1492, spune ca masinile de 15 ani sunt obosite, volvo meu are 17 si nu prea se simte varsta la drum lung, nu troncane, nu are probleme, motorul porneste la sfert de cheie cu motorul rece la -20 de grade. golful are 6 sau 8 airbaguri, nu mai stiu cate dar totusi volvo cu doar 4 l-a luat la siguranta, nu mai zic de opel care este la acelasi nivel cu vw. daca vrei o masina buna dar si veche atunci te rog, nu te uita la cele nemtesti, poate la mercedes ca alea sunt singurele masini care se pot compare cu adevarat cu volvo ca in rest... dar cu toate aste sunt de 2 ori mai scumpe decat volvo. deci daca vrei o masina veche si buna raspunsul este volvo! masini facute sa tina o viata, motoare foarte bune si puternice, capabile sa functioneze in conditii extreme, de la temperaturi foarte scazute, pana la temperaturi foarte ridicate pe o durata lunga, recordul mondial fiind detinut de un volvo din 66' cu 5 milioane de km parcursi, masina inca merge si in ziua de azi.

| flyflaviu a răspuns:

Golf 4

suntserios
| suntserios a răspuns:

Astra daca km aia sunt reali

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cred ca as merge pe astra, sau pe Vectra, in functie de tipul motorului.
Fugi de golf 4 benzina, sunt niste dacii cu VW pe grila. Dieselul merita.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Astra G.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masini obosite care au 15 ani.
Mai cauta.

| critikl a răspuns:

Depinde, dacă vrei să o mai modifici Golfu dacă vrei mașină stok astra că e mai nouă cu 3 ani și are km mai puțini dar toate nu o să te tină mai mult de 5 ani fără să ceară un set-motor.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru critikl):

Eu stiam ca setul se schimba la sute de mii de km, nu la ani laughing Ultimul set motor pus pe Dacia mea de suflet a fost pus inainte de 2000, si e ceas motorul si acum laughing Si la Dacie setul se duce inainte de 100. 000km. Un VW 1.9 TDI duce 200.000 garantat fara sa umbli in motor, apoi apar probleme la motor dar nu interne. Setul duce peste 400. 000km. Loganul meu are 390. 000km, si doar la injectie s-a umblat, setul motor e original.

| badarhari a răspuns:

Eu ti-as recomanda opel astra pentru anul fabricatiei!