| MarioAntonioTomita a întrebat:

Salutare,câți ml de ulei amestec îmi recomandați la 1l benzina pentru o drujba chinezeasca?

Răspuns Câştigător
| balaurul12 a răspuns:

Ulei verde 25 ml la 1 litru
ulei rosu 30 ml la 1 litru

| MarioAntonioTomita explică (pentru balaurul12):

Dar are ceva daca pun 20ml sau 25ml ulei roșu? E ulei de la Micul Pădurar nu de la Stihl sau Husqvarna

| balaurul12 a răspuns (pentru MarioAntonioTomita):

Doza de ulei e setata de producător, dacă pui mai puțin, în timp o sa motorul o sa ții se strice deoarece ungerea nu e suficienta, iar dacă pui mai mult o sa îți scoată fum alb pe tobă, o sa se mai înece ceea ce nu e bine, iar în dozele ce ții le.am recomandat nu uita ca ai un mic jongla la doza de +-3 ml

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Între 100 și 200 ml.

| balaurul12 a răspuns:

-daca ai ulei verde se recolanda cam 25 ml la un litru de benzina
-daca ai ulei rosu se recomanda cam 30 ml la un litru de benzina