| anonim_4396 a întrebat:

Ce masina este mai buna din toate punctele de vedere,noua skoda octavia sau Opel Insignia, ambele diesel. Ofer funda + vot celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| cristinelnoss a răspuns:

Http://www.automarket.ro/......ompare.php
Skoda e mai buna e masina mai de lunga durata, Opelu dupa km mai multi incepe sa pice multe, intreaba pe cineva care stie bine, eu as opta pentru octavia, mai ales daca e modelul nou, eu am o octavia din 2010, modelul facelift, 1.6 tdi, 105 sunt foarte multumit de ea, scot consum si de 3, 9 cu ea, si la performante o face skoda cu mult, uitete la rapoarte,

4 răspunsuri:
| Jackster a răspuns:

Eu as merge pe Opel Insignia.
Si mai frumoasa, si mai performanta.

| ManeaAlex a răspuns:

Pai Skoda Octavia - fiabilitate si confort
-Skoda Octavia este unul dintre cele mai populare modele de pe piata auto din Romania si isi are meritele ei in ceea ce priveste acest lucru. Acest model si-a castigat aprecierea prin designul sau, prin interiorul pe care il ofera si performantele sale tehnice.
Opel Insignia - atentie la detalii
-Opel Insignia a fost desemnată cea mai bună Maşină a Anului în Europa
-Încrederea, seductia, supletea, agilitatea, eleganta… se pot observa peste tot, dar rareori toate la un loc
-Si cum orice lucru bun nu vine niciodata singur, prestigiosul raport Dekra recunoaste în 2011 Insignia ca fiind cea mai fiabila masina dupa 15 milioane de teste efectuate pe 230 modele diferite.
Deci eu zic insignia e cea mai bunawinking

| hefe a răspuns:

As merge pe skoda are un prieten si merge de ceva timp cu ea fara probleme... poate cu nu-i mai frumoasa cu insignia dar asta e punctul meu de vedere.

| Daniel_Baceanu_1996 a răspuns:

Are tata insignia este o masina performanta si f buna...o are de un an aproape...ti-o recomand cu cea mai mare incredere