| JuLien a întrebat:

Salutare!
Daca cumpar o masina SH inmatriculata RO, ce voi mai avea de platit in afara de pretul ei efectiv?

Multumesc.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca masina e inmatriculata inainte de 2007 sau are taxa de timbru recuperata trebuie sa o platesti.

in plus se plateste rar ul, RCA, taxa de numere, taxa pentru certificatul de inmatriculare

3 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Depinde de an, daca e dupa 2007 inmatriculata, doar pretul, daca nu si-a recuperat taxa

| thegeaba a răspuns:

Daca e inmatriculata inainte de 2007 sau are taxa de timbru recuperata, platesti taxa de timbru.
Plus taxa pentru placute de inmatriculare, taxa pentru talon, ITP daca n-are, etc

| claudia5fabules a răspuns:

RCA: Daca vrei sa stii in avans cat te costa, intra pe http://romasig.ro/ Este un broker de incredere si are un calculator special, gratuit. Eu de la el mi-am luat asigurarea si mi-a livrat-o gratuit