| NarutoFan2013 a întrebat:

Salutare
De curand mi-am luat carnetul si vreau sa-mi cumpar o masina second hand. Probabil ca o voi folosi numa pentru a ajunge la facultate

Ce mi-ati recomanda sa sleg dintre Vw Polo motor de 1.4, 170.000 km facuti din 2003
Sau skoda octavia 1  motor 1.6 186.000 km facuti din 2002.

Răspuns Câştigător
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Polo ala e orice da nu masina iar motorizarea de 1.6 de pe Octavia este insuficienta pentru greutatea masinii. Orienteaza-te spre altceva.

3 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

1.6 consuma la fel ca 1.4 sau mai putin.
Este mai incapatoare si mult mai stabila pe strada.

| Gamer1970 a răspuns:

Eu unul as prefera Vw Polo de ce? Pentru ca are km mai putin este doar din anul 2003 si chiar daca are motor de 1, 4 s-ar putea sa traga mult mai bine decat o skoda.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Gamer1970):

Doar din 2003? laughing Nu e ca si cum masina n-ar avea 13 ani...