| alexandrualexandru7 a întrebat:

Salutare,ieri am luat permisul și am vz că pe foaia de examinare primită examinatorul a încercuit și a subliniat penalizări, dar nu a pus linie cum e la celelalte greșeli și în cât timp vine permisul? Il pot ridica de la poliție?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti admis, inseamna ca ai trecut si nu mai ai de ce sa-ti faci griji, de notitele puse pe foaia de examinare, indiferent ca-s puncte, linii sau ce semne a mai facut politistul examinator.
Esti admis si gata, vine curand permisul acasa si poti sofa, desi nu as recomanda sa o faci pe zapada sau gheata, ca tu inca inveti sa sofezi si nu poti stapani masina.
Felicitari, inca odata!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Felicitari pentru permis!
Permisul se printeaza si se trimite cu posta in termen de 7 zile.
Nu, din pacate nu poti lua nimic de la posta, acestea fiind regulile impuse de Politia rutiera pentru toata lumea.

| alexandrualexandru7 explică (pentru Violleta2022):

Deci dacă mi-a subliniat și nua pus bară, nu am de ce sa mă îngrijorez, oricum scrie admis!

| alexandrualexandru7 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc!

| Violleta2022 a răspuns (pentru alexandrualexandru7):

Daca esti admis, inseamna ca ai trecut si nu mai ai de ce sa-ti faci griji, de notitele puse pe foaia de examinare, indiferent ca-s puncte, linii sau ce semne a mai facut politistul examinator.
Esti admis si gata, vine curand permisul acasa si poti sofa, desi nu as recomanda sa o faci pe zapada sau gheata, ca tu inca inveti sa sofezi si nu poti stapani masina.
Felicitari, inca odata!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vine în câteva zile.