| andreiandrei20073 a întrebat:

Salutare, la golf 4 exista buton de deschidere a porbagajului din interior? Am cautat dar nu vad nimic. Il pot deschide doar cand opresc motorul cu cheia. Multumesc

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Nu exista un buton de deschidere in interior.

Insa, in mod normal, cand descui masina, se descuie si protbagajul, iar apasand pe acel buton/actionand aceea clapeta ar trebui sa se deschida.

Daca nu o face, e posibil ca butucul sa fi lasat in pozitia incorecta.

Incearca sa lasi butucul in diferite pozitii, apoi incuie/descuie masina si vezi ce se intampla.

| andreiandrei20073 explică (pentru OldSoul):

Asta era, eu incuiam porbagajul cu cheia si dupa il inchideam, chiar nu mi-am dat seama, multumesc mult

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Stai nitel sa lamuritm ceva.Tu vrei sa deschizi portbagajul ori doara vrei sal descui? Una este deschis, alta descuiat.
Descuiat e atunci cand sta inchis ca si o usa, sta inchis dar mergi tragi sil deschizi.
Incuiat, nul poti deschide tragand cu mana de el sau tragand de clapeta aia ce mai are.
Deci vorba cuiva ar putea fi ceva defect.In mod normal cand descui toate usile, banui ca ai buton de descuiat toate usile, ar trebuie sa se descuie si portbagajul.
Daca nu se intampla, si trebuie sa descui tot cu cheia ceva nu e in regula.

Sunt masini care au buton in masina care nu doara ca descuie dar si deschide portbagajul, nu mai trebuie tu sa tragi cu mana.
Deci tu despre ce anume vorbesti?
Descuiat-Deschis sunt 2 chestii diferite laughing
Descui usa acasa,adica bagi cheia si descui, elimini blocarea.
Deschizi usa acasa, adica apuci de maner si deschiz, usa se departeaza ala e deschis, descuiat este doar cu cheia.OK? E bun asa rau, las ca ai mai invatat ceva si azi laughing

| Codrinn69 a răspuns:

Nu ai niciun buton de deschidere a portbagajului din interior. Insa iti poti lua unul de aici: https://www.pieseauto.ro/deschidere-portbagaj-golf-4.htm