| djdjdj a întrebat:

Salutare, la un ford mondeo 2002, am o problema cu casetofonu merge doar rotita de volum in rest pe orice buton apas nu face nimic, nici cd-ul nu il mai pot scoate, asta s-a intamplat dintr-o data. De mentionat este ca el canta pe radio deoarece asa ramasese doar ca nu mai fuctioneaza niciun buton. Stie cineva ce ii pot face? Multumesc!

3 răspunsuri:
| oglindasultanului a răspuns:

Si nu te-ai gandit singur sa-i scoti suruburile, sa-l dezasamblezi... va iesi si cd din el. Nu stie nimeni ce vreti unii, ei se pricep la scandal.

| 4ndr33y a răspuns:

Cred ca s-a format condens, trebuie sa o lasi bine la uscat. Ti se abureste pe interor cand o lasi goala? Daca da, ai umiditate.
Se pot curata cu spray de contact dar nu montat pe masina. Intai asigura-e ca n-ai umiditate excesiva.

| 4ndr33y a răspuns:

Am uitat sa te intreb daca are fata detasabila, nu stiu ce modele sunt pe Mondeo din 2002, fata detasabila are niste contacte, alea trebuiesc sa fie curate si uscate.